חיפוש
  • baramar1991

איך לא לפתור רגשות

מותר לך להיות פגיע בודד משועמם מותר לך גם לא לדעת.


עדיף לך להיות פגיע במודעות בודד בנוכחות משועמם בהתבוננות לא לדעת ועדיין לנשום...


התחושה של להיות פגיעה ולהסכים לקבל את זה, נתן לי הרבה כח ורכות, המקום הזה הוא החיבור ביני לבין עצמי.
להכיל בעצם את הרגשות העמוקים גם אם הם לא נעימים בלי לברוח לתעסוקה כפייתית... בלי לנסות לעשות משו בלי לנסות לפתור את הבעיה.. בלי לברוח רק לצפות בזה להסכים להרגיש בודדה ועצובה וכעוסה זה כמו לקבל חצ'קון. כשהוא מגיע אז הוא מגיע ויהיה לי יום יומיים לחיות איתו. נכון, זה קצת מבאס ולפעמים מפריע למראה החיצוני אבל הוא שם סמל להיותך אנושי או תזכורת לכמות השוקולד אבל הוא שם... גם רגשות, גם אם חוויתי ימים מוארים ושלווים, עדיין מגיעים ימים דרמטיים וכאובים.

איך מכילים את הרגשות?

דבר ראשון זאת לא בעיה שיש לפתור!


הרגש בא לספר לי משו מהעומק של העולם הפנימי שלי ולתת לי תזכורת לגשת לשם.. אין צורך לשנות או להבין, הרבה פעמים אנחנו מנסים לפתור כמו מתמטיקה את הרגש אבל העולם הרגשי הוא לא מגיע רק מהמיינד ולכן יש לגשת אליו מהרגש והנוכחות.

כמו אבא טוב שיכל לעזור לילד לתקן גלגל שבור באופניים ככה להיות אמא טובה שרק מכילה ואוהבת גם את הרגש הלא נעים שעלה בנו.


הרגש נמצא בגוף שלנו ולכן כשאני מסכימה לחוות באופן מלא ואפילו לנשום את הרגש בגוף אני בעצם נותנת מקום לעוד חלק בי שלא נמצא במודע ביום יום אלה עמוק בתת מודע ובזכרונות של התאים בגוף.

ההסכמה שלי להרגיש ולהכיל גם רגשות לא נעימים בעצם נותנת להם כמו גל להגיע ולחלוף, מאפשר להם לספר לי מה באמת מציק לי בפנים, להגיע לילדה המתוקה שנמצאת שם ולאהוב ללא תנאי.

הילד הפנימי זקוק לאהבה ונוכחות.

ככל שאנו לא מכירים בו ככה נתנהג כמו גבר ילדתותי שמתאמץ להיות גבר. ככל שתתן לרגשות מקום ככה אולי תהיה רך יותר ואולי נשי מעט אך הגבריות שלך רק תפרח ותתבטא באמת, כנות וחוזק פנימי.

38 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

הרשמה והצטרפות לשיעורים

בר 058-444-0087