חיפוש
  • baramar1991

דרך הטנטרה

עודכן ב: 8 ספט 2019

הדרך לאיזון

דרך הטנטרה לתודעת על אינה קלה ואינה מתאימה לכל אחד. זוהי דרך לגיבורים המוכנים להסתכל לחיים בעיניים אמיתיות. לפגוש ולהתמסר לאמת.

להפר את שיווי המשקל זה קל אבל לשמור על איזון ודיוק זאת עבודה שדורשת כנות ואמת במערכת של חיינו.

בעולם היוגה ובתורות עתיקות אחרות אנו נחשפים לנושא של מרכזי אנרגיה -בשפת היוגה צ'אקרות.

3 ראשונות תחתונות - אזור הטוסיק

הראשונה נמצאת באזור פי הטבעת

השניה נמצאת באזור איבר המין

השלישית נמצאת באזור הבטן ומקלעת השמש

הרביעית נמצאת בלב

החמשית נמצאת באזור הגרון

השישית במצח

השביעית בכתר הראש ומעלה.
שלושת מרכזי האנרגיה הראשונות קשורות להישרדות, אוכל, כסף, קיום, סקס ערך עצמי וכו. אזור החומר, בגוף והן חשובות מאוד לקיום שלנו פה בעולם.

3 מרכזי האנרגיה הגבוהות הן אמת התבוננות והתעלות. הן מהגרון ומעלה.

הן חשובות וקשורות לסיפוק רוחני, לשקט פנימי ומדיטציה .

ו...יש אחת חשובה והיא באמצע.

היא בין הנמוך לגבוה, היא בין הלמטה ללמעלה, היא בין החומר לרוח .

המלכה הזאת היא הלב.

הלב שלנו כזה מתוק ורגיש שרק מתחנן שנחיה מאוזן .

כשאדם שותה הרבה אלכוהול הוא מתחיל להתנדנד וכך גם תודעה שלנו אם אנחנו מפרים את האיזון.

לחיות באיזון זה די מאתגר אבל עם תהליך ועבודה פנימית אפשר לאט לאט למצוא את דרך האמצע.

אם נהיה יותר קשובים ללב נצליח לגעת באזור המדויק שלנו, בין החומר לרוח, בין הטוסיק והאגו לכתר והתעלות. נוכל לחיות חיים הרמוניים של שילוב בין האני ההישרדותי שדואג רק לעצמו ולבין האני הגבוה ששואף לאחדות. בסטודיו נמסטוסיק אנו חווים את היוגה בעירום כדרך מדהימה להביא איחוד בין העירום הפיזי שיכל להתפרש כמיני או ארצי לבין היוגה והמדיטציה אותה אנו מחשיבים כרוחני ומתוך הנשימה לאחד בינהם.


החלק של אזור הלב שנמצא כמרכז אנרגטי רביעי יכל לתת לנו את השקט והשלווה אותה אנו מחפשים.

הלב המתוק שלך הוא המקום בו תוכל להכיל את עצמך בכל הרבדים ולהביא הרמוניה ואהבה לחיים.

דרך הטנטרה בעיני היא לא כמות הסקס שעשית ולא כמות הסדנאות מיניות מקודשת שהלכת ולא לרוץ ממורה למורה על איך ולמה זה לא טוב לגמור מהר.


דרך הטנטרה בצד הפעיל היא אכן עבודה עם האנרגיה המינית או באקט מיני מודע שמייצר אנרגיה בגוף או בתרגולי אנרגיה עם הגוף לדוגמא היוגה בעירום עבודה ממשית עם הגוף, הנפש ומודעות להעצמת כח החיים.

אבל, דרך הטנטרה היא תורה שלמה ודרך חיים ששואפת לאמצע.

הרבה אוכל או מעט מדי זה כמעט תמיד לא נעים. הרבה עבודה בלי מנוחה זה גם מבאס ויותר מדי מנוחה מייצרת עצלנות. דרך האמצע של הלב והיא ההקשבה למה נכון ואוהב בכל רגע בחיים.

הקשבה מייצרת סבלנות וגמישות מנטלית ורגשית. היכולת למצוא את חגיגת החיים מבלי להפר את האיזון המושלם שלנו נמצא בלב ושם יש הרמוניה.


אישית אני חוויתי תקופות ארוכות בחיים של קיצוניות לפה ולשם ותמיד היתה הקיצוניות ביטוי של חוסר שקט בלב. השלב של מציאת האיזון די מאתגר אבל צעד אחר צעד זה עובד. אנו יכולים לראות גם בתרגול יוגה פיזי שניתן למצוא את התנוחה הנכונה לי על המזרון לא חזק מדי ולא קל מדי. התרגול מלמד אותנו למצוא את זה גם בחיים.

תהליך ההקשבה לדרך הלב, אמצע והאיזון הזה הוא חלק מלקיחת אחריות על עצמי, שלב של בגרות רוחנית ואחריות מובילה אותך אל החופש ........

השאיפה שלנו ללכת בדרך הלב, דרך האמצע בין הטוב לרע.


כפי שכתוב : "בבית אלהים נהלך ברגש" החלק של הלב שם הרגש קיים.

איך אפשר להתקדם בתהליך הרוחני מבלי לחוות אכזבה מ״החושך״ או מנפילות ? הפחד לחוות את החוסר איזון בירידה לעומת ימים של עלייה.

"וידעת טוב ורע" - אם אנו נוכל לחוות את החיים ללא שיפוטיות של טוב או רע, לנסות לא לתת תווית של טוב ורע למה שאנו חווים בחיים נוכל להתבונן ולהישאר שלווים כלפי כל מה שהחיים יביאו או יציעו לנו.

וידעת טוב ורע - להיות בין הטוב לרע ; ברווח ביניהם.

להבין שאל לנו לשפוט שום דבר כטוב או רע, בלי העדפה לזה או לזה בלי להגיד זה אני וזה לא אני, הרווח בין, היא היכולת שלנו לא לשפוט שום דבר. ברגע שאדם מצליח להיכנס לרווח הזה, להיות בין, נולד המתבונן השקט .


להעיר את הדרקון- הרווח הזה בין הטוב לרע מעיר את האש הפנימית של ההתבוננות. להעיר את הדרקון שישן מתוך הסכמה להסתכל על החיים כמסע למידה ולא רק מתוך הזדהות אישית ורצונות פרטיים יתן לנו כח על של אנרגיה פנימית המייצרת אש בריאה לחוות את הקיום מעבר להישרדות.

האנרגיה אשר מתבוננת היא טרנספורמציה בתודעה שחווה הכל מתוך הבנה שזה שיעורים. חוויות למידה שהנשמה עוברת במסע בתוך הגוף הפיזי וכך כאשר שום דבר אינו רע או טוב והכל שיעורים, אפשר פשוט להתנסות ולהתבונן בתהליך כתהליך .

הרע כבר לא טראומטי והעבר יכול להשתנות על ידי התבוננות על הדברים וכך ריפוי קורה. בגוף ובנפש.

המואר נדרש כמו החשוך, היופי כמו המכוער, השמחה ועצב רוקדים יחד.


ללא התבוננות שום שינוי מהותי לא קורה. אם אדם רוצה לעשות שינוי פה בעולם הזה שיעשה שינוי למעלה. בעולמות העליונים שהם גם העולמות הפנימיים.

איך שלמעלה כך למטה.

נמסטוסיק16 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

הרשמה והצטרפות לשיעורים

בר 058-444-0087